Pupils_Representatives_Text

Representatives

Student participation in the governance of the School takes place through the Course committee , which is elected by vote at the beginning of each year academic year.

Functions of committee:

  • Act as an interlocutor between the students, the coordinator of the course and the board School's Board of Directors

  • Organising of Cultural Activities Office, academic and sporting events.

  • Representing students.

Students interested in making a proposal, complaint or suggestion, can send it by e-mail: delarquitectura@unav.co.uk

 

Representatives 22-23


  • Delegate: Valentina Maritza Corona Henriquez (5th GEA)

  • Subdelegate: Helena Palet Bert (5th GD)

Alumni_Representatives_Foldout_Architecture

Architecture Representatives

Delegate:  Javier Fortuño Dawid

Sub-delegate:  Josué Zorrilla Cárdenas

Councillors:  Laura López Tena, Pilar Aycart Bassy, Nicolás De Jaime De Céspedes, Hugo Ancín, Xabier Arzalluz Octavio and Marina Bureta Guallar

Delegate: Amaya Acarregui Padilla

Subdelegate:   Ainhoa Asiain Urdíroz

Councillors:  Sidney Voit De La Piedra, Amaia Lizarraga Mayo, Nerea Arenaz Menchón, Juan Alonso Alvarez Alvarez, Uxue Huarte Jiménez and Gaizka Aragón

Delegate:  Juan Rueda

Subdelegate:  Fatima Bosch

Councillors:  Christian Chérrez Nadau Du Treil, Javier Chocarro Goicoechea, Alessia Rico Perisse and Carmen Aragonés Ivars

Delegate:   Marta Idoate Zapata

Sub-delegate:  Alejandro Quintana Saiz

Members:   Emilio Navarrete Romero, Eugenia Eguia Fernández, Marta Hernández Aldaz, Ana Etayo Miralpeix and Amalia Menasanch Gómez

Delegate: Valentina Maritza Maritza Corona Henriquez

Subdelegate: Francisco Javier Rubio Zubillaga

Councillors:  Leire Gómez Olagüe, María Inés Sandoval González and Javier Rodriguez Izquierdo

Alumni_Representatives_Display_Design

Representatives of design

Delegate:  Javier Millán Lería

Subdelegate:  Maria Jose Palau Olano

Councillors:   Ana Ucero, Marcela Fernanda Novoa Carpio and Blanca Aranda La Hoz

Delegate: Inés Alonso De Velasco Palou

Subdelegate: Blanca Pich-aguilera Barroso

Board Members: Inés de Uña Álvarez, María Belén Villa Corta Salazar, Lourdes Maria Guerra Carrillo and June Delgado Apellaniz.

Delegate: Inmaculada Osorio Cobo

Subdelegate Sara Ferrer Gutierrez

Councillors:  Carmen Parrado Gil, Mirian águeda Miguel, Jeannice Dutari Achurra, Sofía Elena Tomlinson Garro, Javier Tudela Toledo and Teresa Palau Andrés

Delegate: Helena Palet Bert

Subdelegate Paula Gimeno Alberdi

Councillors:  Isabel Armendáriz Jáuregui, Alba Domingo Collado and Nerea Górriz Ripa